Araç Motorundan Gelen Sürtünme Sesinin Sebebi Ne Olabilir?
Motordan gelen sürtünme seslerinin birçok farklı anlamı olabilir. Örnegin, şarj motoru veya şarj dinamosundan bile bu sesler gelebilir.

Motordan gelen sürtünme seslerinin birçok farklı anlamı olabilir. Örnegin, şarj motoru veya şarj dinamosundan bile bu sesler gelebilir. Genellikle yeni çalıştırıldığında gelen sesler şarj dinamosu veya aracın ateşleme sisteminden kaynaklanan bir arızayı işaret edebiliyor. Ama burada su çok önemlidir. Eğer motor ısındıktan sonra kaybolan bir ses varsa bu daha az tehlikelidir. Fakat sürekli devam eden ya da belirli bir ısınma süresinden sonra bu sesi duymaya devam ediyorsak bu önemli bir arizaya işaret edebilir. Dolayisiyla en kısa süre içerisinde servise başvurulması ve arızanın giderilmesi gerekmektedir.


Sürüş esnasında gelen sürtünme sesleri daha tehlikelidir. Genellikle VOLANlardan kaynaklanan bir problemdir.  Ama uzun süre beklemiş, yeni çalıştırılmış belki de aylarca otoparkta beklettiğimiz bir aracı çalıştırdıktan sonra gelen bir ses ise YAGlanma ile ilgili bir problem oldugunu gösterebilir. Dolayisiyla birçok manaya gelebilir sürtünme sesleri.  Bu yüzden doğru teşhisin konulması için servise başvurulması en doğru seçenektir.

14.Mar.2017 12:05:25