Dedektör Kartlı Tekerlek Rulman Seti
Tekerlek rulmanlarının çeşitli tasarımları bulunmaktadır. Bu rulmanlar, bakimsiz tiptir ve aracın tüm hizmet ömrü boyunca sorunsuz çalışacak sekilde geliştirilmişlerdir.

Araç üreticisi: Honda


Araç modeli: CR-V II (RD)


Motor: 2.0


Schaeffler AAM Referansı: 713 6174 50        Tekerlek rulmanlarının çeşitli tasarımları bulunmaktadır. Bu rulmanlar, bakımsız tıptır ve aracın tüm hizmet ömrü boyunca sorunsuz çalışacak şekilde geliştirilmişlerdir.


Bu bileşenler, veri sağlama özellikleri açısından da çok önemlidirler.
ABS sensoru, rulman içerisinde yer alan sensor halkasından teker hızı sinyalini algılar. Aracın elektronik sistemi, bu sinyali tüm sürüş dinamiği sistemlerinde ve hatta navigasyon sistemine destek olarak da kullanabilmektedir.
Tüm sistemlerin birbiriyle uyum içerisinde çalışmasının sağlanabilmesi için onarımların önemi gün geçtikçe artmaktadır. Tekerlek rulmanları gibi emniyetle ilgili parçalar söz konusu olduğunda, her oto tamir teknisyeni doğal olarak bilmelidir ki, kötü bir onarım sürüş dinamiği ile ilgili sistemlerin arızalanmasına neden olabilir. Hatta bu durum, zaman zaman yaralanma veya can kaybıyla sonuçlanabilmektedir.
Profesyonel bir onarım işlemi sunmak amacıyla şimdi FAG, sadece doğru kullanım ve montaj bilgileri sunmakla yetinmeyip bir adım ileri gidiyor: 713 6174 50 referanslı tekerlek rulman setinin içerisinde bundan böyle bir adet FAG dedektör kartı da yer alacak. Bu kart, rulman contasının altında yer alan sensor halkasının konumunun belirlenmesine imkan tanır.
Böylelikle rulman doğru yönde takılarak tüm sistemin sorunsuz ve daha da önemlisi emniyetli çalışması sağlanır.

713 6174 50 referanslı tekerlek rulman setinin içeriği:


· 1 adet tekerlek rulmanı


· 1 adet somun


· 1 adet emniyet segmanı


· 1 adet dedektör kart

14.Mar.2017 12:37:54